Integrovaný portál MPSV


Úřad práce ČR > Krajské pobočky > Olomoucký kraj > Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji > Pro výchovné poradce a ředitele ZŠ
Language is not available - English Mezinárodní stránka pro všechny dostupné jazyky.
Hledání   Nápověda   Domů   Přihlásit
  Nejste přihlášen. Můžete se zaregistrovat.

Informace pro ředitele základních škol, výchovné poradce a všechny, kdo radí s volbou povolání

 

 • už na nultém ročníku Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji proběhlo setkání výchovných poradců se zástupci 18 zúčastněných firem. Obě strany mohly volně mluvit o tom, co od sebe navzájem očekávají a co si myslí o tom, jak se budou vyvíjet potřeby trhu práce v nejbližších letech.
   
 • Na toto setkání jsme se v roce 2015 rozhodli pozvat i ředitele základních škol a zástupce neziskových organizací pracujících s mládeží, protože i oni často ovlivňují volbu povolání.
   
 • Výchovní poradci byli často překvapeni tím, kolika technickým firmám chybějí stejné profese. Firmy zase velmi ocenily, že výchovní poradci se skutečně zajímají o situaci na trhu práce a pokud je to možné, otevírají téma budoucího pracovního uplatnění v rozhovorech se žáky a rodiči.
   
 • Firmy nabídly výchovným poradcům informace o připravovaných dnech otevřených dveří, o možnostech exkurzí do firem a o firemních stipendiích. Tyto informace jinak nelze získat na jednom místě a výchovní poradci je musejí pracně vyhledávat, nebo se k nim nedostanou vůbec.
   
 • Účastníky doprovodné akce (setkání výchovných poradců a firem) pozdravil i hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil, který výchovným poradcům napsal tento vzkaz:
   
  „Vážení poradci, přeji Vám a Vašim žákům hodně úspěchů v životě, ale hlavně při Vaší práci, která musí vyústit ve vyšší kvalifikaci Vašich žáků a studentů. Podpořte burzu práce jako další kamínek do mozaiky při uplatnění absolventů na trhu práce.“
   

Letáčky (pozvání na burzy práce a vzdělání) pro rodiče a žáky si můžete stáhnout zde:

Burza Přerov (rodiče a žáci)
Burza Olomouc (rodiče a žáci)
Burza Šumperk (rodiče a žáci)

 

 

 

Poslední aktualizace: 29. 2. 2016
Za úplnost informací na stránce odpovídá: generální ředitelství Úřadu práce ČR. Dotazy vyřizuje: tel. 844 844 803, callcentrum(a)mpsv.cz
Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Technická správa | Textová verze | Validita stránky