Integrovaný portál MPSV


Úřad práce ČR > Krajské pobočky > Olomoucký kraj > Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji > Burzy 2015
Language is not available - English Mezinárodní stránka pro všechny dostupné jazyky.
Hledání   Nápověda   Domů   Přihlásit
  Nejste přihlášen. Můžete se zaregistrovat.

Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji v roce 2015

 

Společný leták ke všem burzám
Burza Přerov
Burza Olomouc
Burza Šumperk
 

 • Termíny byly vybírány tak, aby burzy předcházely okresním výstavám Scholaris, které se v kraji konají vždy v listopadu ve všech 5 okresech, a na nichž se rodičům a žákům základních škol, kteří volí povolání, představují střední školy.
   
 • Na burzách zaměstnavatelé a vybrané školy společně informovali o tom, které obory vzdělání a profese potřebují a tak rodiče a žáci mohli při volbě povolání zvážit nejprve možnosti uplatnění po studiu a až poté vybírat „uživatelsky přívětivou“ školu.
   
 • Burzy nebyly otevřeny jen pro určená odvětví, ale byly přístupné širšímu okruhu zaměstnavatelů, kterým zpravidla dlouhodobě chybí kvalifikovaná pracovní síla. Každý zaměstnavatel mohl vystavovat na jedné, dvou nebo všech třech burzách.
   
 • Střední a vysoké školy se účastníky burz staly tak, že jejich zapojení doporučil zaměstnavatel, který se sám registroval jako vystavovatel. Zaměstnavatel zvážil, které školy mu pomáhají nebo mohou v budoucnu pomoci získat kvalifikovanou pracovní sílu.
   

Vystavovatelé připravili pro výchovné poradce, žáky, studenty, jejich rodiče a veřejnost nabídku nejrůznějších akcí – od exkurzí přes zážitkové programy, firemní stipendia, spolupráce na diplomových a bakalářských pracích až po praxe, brigády a stáže:

Burzy 2015 – databáze nabídek

Prezentace vystavovatelů mapuje situaci v okrese Olomouc a částečně i v kraji v roce 2015 a nabízí tipy k volbě povolání a k provázání školy a praxe:

Burzy 2015 – schémata; co chybí na trhu práce

Níže jsou k dispozici seznamy vystavovatelů a další informace:

Burzy 2015 – vystavovatelé - ZAMĚSTNAVATELÉ
Burzy 2015 – vystavovatelé - STŘEDNÍ A VYSOKÉ ŠKOLY
Burzy 2015 – organizátoři
Burzy 2015 – vývoj na trhu práce
Burzy 2015 – informace pro základní školy
Fotografie Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji v roce 2015

 

 

 

Poslední aktualizace: 29. 2. 2016
Za úplnost informací na stránce odpovídá: generální ředitelství Úřadu práce ČR. Dotazy vyřizuje: tel. 844 844 803, callcentrum(a)mpsv.cz
Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Technická správa | Textová verze | Validita stránky