Registrace a přihlášení

Uživatel portálu může být:

Většina stránek portálu je přístupná všem uživatelům bez přihlášení.

Jakýkoli uživatel se může zaregistrovat a přihlásit. Přihlášení se vyžaduje pro přístup do některých aplikací, například pro rozšířenou verzi inzerce zájemců o práci. Registrace je také podmínkou pro to, aby bylo možné uživateli přidělit speciální oprávnění, například na zadávání volných míst.

Zpět na obsah

Registrace

  1. Klepněte na odkaz zaregistrovat pod technickou lištou vpravo. Odkaz je přístupný jen pro nepřihlášeného uživatele.
  2. Vyplňte formulář. Položky označené vykřičníkem jsou povinné.
  3. Uživatelské jméno zvolte tak, abyste si ho dobře pamatovali.
  4. Dále vyplňte alespoň pole Příjmení.
  5. Vřele doporučujeme vyplnit také e-mail.
  6. Klepněte na Odeslat.

Po úspěšné registraci doporučujeme vyzkoušet zaslání hesla na e-mail. Odhlaste se a v přihlašovacím dialogu klikněte na odkaz Zapomněli jste heslo? Klikněte zde! na posledním řádku. Do prázdného pole vyplňte své uživatelské jméno a stiskněte Odeslat.
Na e-mail, který jste zadali při registraci, Vám přijde Vaše heslo. Tím máte zaručeno, že se ke svému účtu dostanete i v případě, že zapomenete heslo.

E-mailovou adresu a telefoní číslo je nutné ověřit. Telefonní číslo se ověřuje pomocí klíče zaslaného pomocí ověřovací SMS. Ověřovací SMS obsahuje také adresu (stránku portálu), na které je nutné ověřovací klíč zadat. Poslání ověřovací SMS se provádí na stránce pro úpravu registračních údajů (Úprava registračních údajů uživatele Integrovaného portálu MPSV). Volba pro poslání ověřovací SMS je přístupná jen po zadání a uložení devítimístného, resp. dvanáctimístného telefonního čísla, které ještě nemá uživatel ověřené. Pokud je zadáno více telefonních čísel oddělených čárkou, používá se pro SMS pouze první z nich. Stav ověření telefonu se zobrazuje na stránce pro úpravu registračních údajů. Pokud je telefonní číslo neověřené, je zde připraven odkaz na poslání ověřovací SMS. Platnost klíče v ověřovací zprávě je 10 dnů.

Poznámka: Založený uživatelský účet nelze zrušit. Pokud o účet nemáte nadále zájem, promažte v jeho profilu všechny důvěrné informace a odeberte mu veškeré oprávnění. Můžete nastavit velmi komplikované heslo. Dále nevěnujte uživatelskému účtu pozornost.

Registrace z úřadu práce

Zadáním příjmení a kódu z úřadu práce do přihlašovacího formuláře portálu se automaticky vyvolá formulář registrace k portálu a následně dotaz na zpřístupnění životopisu na základě údajů z úřadu práce. Tento zjednodušený postup může usnadnit použití životopisu z ÚP všem uchazečům, kteří zatím nemají uživatelský účet na portálu.

Postup

Pro vyvolání automatické registrace a zpřístupnění životopisu na základě údajů z ÚP je potřeba do formuláře pro přihlášení namísto uživatelského jména zadat příjmení (může být včetně diakritiky) a namísto hesla zadat kód z úřadu práce (nejlépe včetně oddělujících pomlček). Pokud je kombinace platná, vyvolá se registrační formulář pro založení uživatelského účtu, kde jsou údaje automaticky předvyplněné podle údajů z ÚP. K dokončení registrace si stačí pouze zapamatovat a případně upravit připravené přihlašovací jméno a nastavit si vhodné heslo. Po úspěšné registraci se automaticky vyvolá stránka s načítáním údajů z ÚP do životopisu.

Pozor!
Přihlášení k portálu pomocí údajů z ÚP je z důvodu bezpečnosti funkční pouze prvních 14 dní od jejich vytvoření na ÚP. Proto se pro každé další přihlášení k portálu doporučuje používat uživatelské jméno a heslo zvolené při registraci.

Zpět na obsah

Přihlášení

Abyste se mohli přihlásit, musíte mít nejprve založený účet některou z výše popsaných metod.

Klepněte na ikonu „Přihlásit“ v technické liště vpravo nahoře. .

Máte dvě možnosti přihlášení:

Pokud jste zapomněli heslo, klepněte na odkaz pod tlačítky k přihlášení. Můžete si nechat poslat heslo na elektronickou adresu, kterou jste zadali při zakládání svého účtu.

Zpět na obsah