Integrovaný portál MPSV


Úřad práce ČR > Krajské pobočky > Jihomoravský kraj > Kontaktní pracoviště > Vyškov > Informační servis > zprávy z KoP Vyškov > 2014-10-21 XVIII. Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí
Language is not available - English Mezinárodní stránka pro všechny dostupné jazyky.
Hledání   Nápověda   Domů   Přihlásit
  Nejste přihlášen. Můžete se zaregistrovat.
Kontaktní pracoviště Vyškov, Palánek 375/3a, 68201 Vyškov
IČ: 72496991 - DS: f9pzp3a - tel.: 950174111 - e-mail: podatelna.vy(a)uradprace.cz

XVIII. Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí
Cílená podpora řemeslných a technických oborů

Úřad práce ČR, Kontaktní pracoviště Vyškov - SOŠ a SOU Vyškov

Dne 21.10.2014 se ve Vyškově uskutečnil již XVIII. Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí. Žáci základních škol a jejich rodiče měli jedinečnou příležitost seznámit se na jednom místě s nabídkou učebních a studijních oborů. Na veletrhu se představilo celkem 35 středních škol a učilišť z Vyškova i okolních regionů. Školy současně představily i firmy, pro které připravují budoucí zaměstnance.

V letošním roce veletrh proběhl v prostorách Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Vyškov, Sochorova 15. Cílem bylo přiblížit především žákům 8. a 9. tříd základních škol řemeslné a technické profese a usnadnit jim orientaci na trhu práce.

Kvalifikovanou pomoc při výběru budoucího povolání se znalostí požadavků trhu práce a následného uplatnění absolventů návštěvníkům této akce poskytli pracovníci referátu poradenství a dalšího vzdělávání Úřadu práce ČR, Kontaktního pracoviště Vyškov.

V rámci veletrhu úřad práce opět představil projekt s názvem „Živá knihovna povolání“. Tato expozice měla ve Vyškově premiéru v roce 2009 a od té doby není Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí jen běžnou burzou středních škol. Vypracoval se na prestižní přehlídku škol a vzdělávacích zařízení z celého jihomoravského regionu. Účast vybraných zaměstnavatelů pouze podtrhuje základní myšlenku této akce – ukázat, kde je možné získat kvalitní vzdělání a kde je v praxi formou perspektivního zaměstnání uplatnit.

Ve společné expozici byly letos zastoupeny jak řemeslné profese (lakýrník, operátor CNC strojů, svářeč, kuchař/kuchařka, zedník-obkladač, strojírenský technik), tak i profese studijních oborů (technolog/technoložka, fyzioterapeut, zdravotnický asistent, pracovník pro sociální služby, voják z povolání). U odborníků z praxe, a to zaměstnanců firem Fritzmeier s.r.o, HESTEGO a.s., STAEG, spol. s r.o., SMC Industrial Automation CZ s.r.o., Nemocnice Vyškov, příspěvková organizace, Sdružení „Piafa“ ve Vyškově a Rekrutační středisko Morava se mohli žáci základních škol přímo informovat, co která profese obnáší a vyžaduje.

Součástí doprovodného programu byla mezi žáky oblíbená soutěž pod názvem „Co za deset?“. Této soutěže se zúčastnilo celkem 265 žáků základních škol. Patnáct vylosovaných soutěžících obdrželo dne 23.10.2014 přímo ve svých základních školách hodnotné ceny, například tablet, mobilní telefon, čtečku knih, fotoaparát, externí HDD a podobně. Aby mohli být zařazeni do slosování, museli odpovědět na otázky týkající se budoucího povolání a získat deset razítek od různých vystavovatelů.

Veletrh je určen nejen pro žáky ZŠ a rodiče dětí, které stojí před první volbou povolání, ale i pro absolventy SŠ a širokou veřejnost, která se může seznámit s možnostmi uplatnění se na trhu práce a s nabídkou volných pracovních míst. Tuto akci navštívilo více než 1 200 osob, z nichž bylo téměř 900 žáků základních škol. Zúčastnili se žáci z 21 základních škol okresu Vyškov, kterým byla zabezpečena kyvadlová autobusová doprava, ale také žáci z okresu Prostějov.


Za úplnost informací na stránce odpovídá: generální ředitelství Úřadu práce ČR. Dotazy vyřizuje: tel. 844 844 803, callcentrum(a)mpsv.cz
Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Technická správa | Textová verze | Validita stránky