Integrovaný portál MPSV


Úřad práce ČR > Krajské pobočky > Královéhradecký kraj
Language is not available - English Mezinárodní stránka pro všechny dostupné jazyky.
Hledání   Nápověda   Domů   Přihlásit
  Nejste přihlášen. Můžete se zaregistrovat.

Úřad práce České republiky - krajská pobočka v Hradci Králové


Adresa


Wonkova 1142/1
500 02 Hradec Králové 2
ID datové schránky b45zphf
e-mailová adresa pro elektronické podání podatelna(a)hk.mpsv.cz
Podmínky přijetí elektronického podání naleznete
na stránce Elektronická podatelna.

Budova

Úřední hodiny


Pondělí: 08:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Úterý: 08:00 - 11:00
Středa: 08:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Čtvrtek: 08:00 - 11:00
Pátek: 08:00 - 11:00
(jen noví uchazeči o zaměstnání, pozvaní a žádosti o urgentní mimořádnou okamžitou pomoc)

Informace k vystavení a převzetí průkazu OZP


Žadatelům o průkaz OZP, kteří byli vyzvání k vyzvednutí, budou na kontaktních pracovištích Krajské pobočky ÚP ČR Hradec Králové vydávány průkazy do 29.12.2015 včetně. Další možnost vyzvednutí je od 4.1.2016.

Informace k vystavení průkazu OZP.pdf

Doporučujeme pro převzetí průkazu mít připravenou hotovost ve výši 30 Kč.

Mapa KHK Hradec Králové Chlumec nad Cidlinou Smiřice Třebechovice Jičín Nová Paka Hořice Lázně Bělohrad Kopidlno Náchod BroumovJaroměřNové Město nad MetujíČervený KostelecČeská Skalice Rychnov nad Kněžnou Kostelec nad OrlicíDobruška Trutnov Vrchlabí Hostiné Úpice
Správním obvodem krajské pobočky v Hradci Králové je území Královéhradeckého kraje (území okresů Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou a Trutnov).


Obecné informace z oblasti působnosti Úřadu práce poskytuje od pondělí do pátku Kontaktní centrum Úřadu práce na čísle (+420) 844 844 803.


Přehled písemností na úřední desce Úřadu práce České republiky z působnosti krajské pobočky v Hradci Králové.

Upozornění:
Úřad práce ČR v současné době nevybírá v souvislosti s nepojistnými sociálními dávkami žádné poplatky ani kolkové známky. Výjimkou je správní poplatek ve výši 30 Kč za vydání průkazů TP, ZTP a ZTP/P v případech, kdy bylo řízení zahájeno ještě před 1.1.2012.


Hlášení volných pracovních míst

Hlášení volných pracovních míst

Pro nahlášení volného pracovního místa vyplňte prosím následující formulář a vyplněnou hlášenku zašlete na adresu dle místa výkonu práce:

Ke stažení:  hlášenka VM.doc

Volná pracovní místa, kde je požadován živnostenský list (ŽL), je možné uveřejnit pouze formou letáčku na vývěsce úřadu práce. Připravený letáček je možné zaslat na výše uvedené adresy podle místa výkonu práce.


Zaměstnávání OZP – Plnění povinného podílu

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru jsou povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců zaměstnavatele. Povinný podíl činí 4 %.

Tuto povinnost zaměstnavatelé plní:
 
a) zaměstnáváním v pracovním poměru,
b) odebíráním výrobků nebo služeb od zaměstnavatelů zaměstnávajících více než 50 % zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením, nebo zadáváním zakázek těmto zaměstnavatelům nebo odebíráním výrobků nebo služeb od osob se zdravotním postižením, které jsou osobami samostatně výdělečně činnými a nezaměstnávají žádné zaměstnance, nebo zadáváním zakázek těmto osobám, nebo
c) odvodem do státního rozpočtu,
nebo vzájemnou kombinací způsobů uvedených v písmenech a) až c).

Plnění povinného podílu, včetně způsobů plnění, je zaměstnavatel povinen písemně oznámit místně příslušnému úřadu práce do 15. února 2016.

Pokud zaměstnavatel využije možnosti plnění odvodem do státního rozpočtu (za rok 2015 činí výše odvodu za jednoho přepočteného zaměstnance 64 757,50,- Kč), odvede příslušnou částku na účet úřadu práce nejpozději do 15. února 2016.

příjmový účet číslo: 7712-37827511/0710
variabilní symbol: vaše identifikační číslo
konstantní symbol: 1148

Formulář „Oznámení za rok 2015“ a další informace jsou zveřejněny na internetových stránkách MPSV:  http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zamestnaniosob

Zobrazit samostatněInformace z úseků ÚPZa úplnost informací na stránce odpovídá: generální ředitelství Úřadu práce ČR. Dotazy vyřizuje: tel. 844 844 803, kontaktni.centrum(a)mpsv.cz
Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Technická správa | Textová verze | Validita stránky