Integrovaný portál MPSV


Úřad práce ČR > Aktuality > 2014
Language is not available - English Mezinárodní stránka pro všechny dostupné jazyky.
Hledání   Nápověda   Domů   Přihlásit
  Nejste přihlášen. Můžete se zaregistrovat.
Úřad práce České republiky

Aktuální informace 2014

  • 20. 11. 2014 ARTIFEX v Bruntále navštívilo přes tisíc návštěvníků Možnost seznámit se s nabídkou řemeslných a technických studijních oborů měli žáci osmých a devátých tříd, jejich rodiče a široká veřejnost ve čtvrtek, 13. listopadu 2014, ve Společenském domě v Bruntále, kde se uskutečnil další ročník úspěšného veletrhu řemesel a zaměstnanosti ARTIFEX. Foto: 1, 2, 3, 4
  • 4. 11. 2014 Úředníci jednali o pobytu cizinců Otázka pobytu cizinců na území České republiky ve vztahu k nepojistným sociálním dávkám a způsob prokazovaní prostředků k pobytu v rámci žádosti o povolení k dlouhodobému či trvalému pobytu. To byla hlavní témata společného jednání zástupců Krajské pobočky ÚP ČR pro hl. m. Prahu a zástupců odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra, které proběhlo v pátek 31. 10. 2014.
  • 23. 10. 2014 Probíhá pracovní veletrh Profesia days 2014 Generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková zahájila, spolu s dalšími významnými hosty, jeden z nejvýznamnějších pracovních veletrhů v ČR Profesia days. Do Prahy se sjelo více než 104 vystavovatelů, kteří nabízejí zájemcům volná pracovní místa, především v průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, maloobchodu, zdravotnictví nebo třeba IT společnostech. Organizátoři připravili pro návštěvníky celkem 116 přednášek a workshopů. Během nich se lidé například dozvědí, jak se připravit na přijímací pohovor, co obnáší práce v zahraničí, které profese jsou nejžádanější, kde získají potřebné doklady, jak se dostat na pohovor a uspět nebo jak budovat svou osobní značku. Budou si také moci otestovat znalost cizího jazyka či počítačové schopnosti. Akce probíhá ve dnech 22. – 23. 10. 2014 na pražském výstavišti v Letňanech. Vstup na veletrh i odborný program je ZDARMA. Foto: 1, 2, 3
  • 1. 8. 2014 Informační leták o statusu osoby zdravotně znevýhodněné Od 1. 1. 2015 mohou zaměstnavatelé začít žádat o příspěvek na zaměstnání osoby zdravotně znevýhodněné (OZZ). Obnovení statusu OZZ má za cíl zatraktivnit zaměstnávání takových osob a jejich uplatnění na trhu práce. Stát bude zaměstnávání OZZ podporovat poskytováním příspěvků zaměstnavatelům prostřednictvím Úřadu práce ČR. Občan, jemuž bude přiznán status OZZ, tímto aktem nezíská žádný nárok na poskytování peněžního příspěvku či dávky. Více se dozvíte na stránkách České správy sociálního zabezpečení.
  • 1. 7. 2014 Informační leták k zaměstnanecké kartě Dne 24. června 2014 nabyl účinnosti zákon, kterým se mění zákon č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony. Tato tzv. transpoziční novela zavádí nový druh povolení k dlouhodobému pobytu – zaměstnaneckou kartu. Informace k zaměstnanecké kartě naleznete v letáku, který vznikl ve spolupráci Ministerstva vnitra (MV) a Ministerstva práce a sociálních věcí. Na stránkách MV je leták k dispozici v několika jazykových verzích.
  • 22. 5. 2014 Newsletter projektu MIKOP 1/2014 Projekt MIKOP (Metodika individuální a komplexní práce s klienty ÚP ČR) je zaměřen na modernizaci českých služeb zaměstnanosti. Cílem projektu je zkvalitnit služby poskytované Úřadem práce ČR a především je na celém území republiky sjednotit. Projekt je financován z ESF, více se dočtete v prvním čísle newsletteru.
  • 12. 5. 2014 Oslavte Mezinárodní den rodin v brněnské ZOO Přijďte do ZOO Brno oslavit Mezinárodní den rodin. Událost se koná pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a primátora města Brna Romana Onderky. Akce se uskuteční 15. května 2014 od 13:00 do 18:00.

Úřední hodiny

PO:8-12, 13-17
ÚT:8-11
ST:8-12, 13-17
ČT:8-11
PÁ:8-11*
* jen pro evidenci nových uchazečů o zaměstnání a příjem žádostí o nepojistné sociální dávky či pozvané klienty
Úřední hodiny na konkrétním pracovišti ÚP ČR si ověřte zde.

Krajské pobočky

Odkazy

Za úplnost informací na stránce odpovídá: generální ředitelství Úřadu práce ČR. Dotazy vyřizuje: tel. 844 844 803, callcentrum(a)mpsv.cz
Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Technická správa | Textová verze | Validita stránky